Michelin Yıldızlı Neolokal Restoranın Tercihi: Rezervem

Michelin Yıldızlı Neolokal Restoranın Tercihi: Rezervem

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen törende dünyanın en prestijli gastronomi, değerlendirme ve ödül sistemlerinden biri olan MICHELIN, bu yıl ilk kez ülkemizde birbirinden güzel restoranlarımızı yıldızladı. Bu yıldızı alan restoranlardan bir tanesi de Neolokal Restaurant oldu.

Bu başarıya ek olarak Neolokal, sürdürülebilir gastronomi pratiklerini uygulayarak 2020 yılında başlayan GreenStar kategorisinde de yıldız almaya hak kazandı ve GreenStar ödülüne sahip dünya çapında 291 restorandan biri oldu.

Neolokal restoranın bu harika başarısında şef Maksut Aşkar’dan bahsetmeden geçemeyiz. İskenderun doğumlu olan Maksut Aşkar, 9 yıl boyunda turizm ve otelcilik okuduğu zamanda profesyonel bir yönetici olmak için eğitimler aldı. 2014 yılında Salt Galata’da Neolokal restoranu açan Maksut Aşkar Türk yemekerine modern dokunuşlarla kendi sanatsal, minimal ve modern yorumunu kattığı eşsiz lezzetleri misafirlerine sunuyor.

24Kitchen’da yayınlanan “Lezzet Sanatı” programında Türk mutfağını modern haliyle izleyicilerle buluşturuyor.

MICHELIN Rehberinde Neolokal için yapılan yorum şöyle;

Neolokal, eski ile yeni arasında bir köprü konumunda. Türk mutfak geleneğine gösterilen saygı, sürekli yenilik yapmak için sağlam bir temel sağlıyor. Köklü lezzetler burada ana odak noktası olabilir, ancak çağdaş fikir ve tekniklerin kullanımıyla yeni bir yöne çekiliyorlar. Maksut Aşkar ve genç ekibi, mutfak miraslarını koruyor ve heyecan verici mutfaklarıyla geleceğe yön veriyor. Bu aynı zamanda, yerel ürünlerin titiz seçiminde (kaliteli Türk şarapları dahil!) ve tedarikçilerin yakınlığında olduğu gibi sürdürülebilirliğe de vurgu yapıyor. Şef Aşkar, kendine has bir incelikle özgün tariflere damgasını vuruyor. Bulgurdan ve lezzetli bir tavuk hazırlığından yapılmış hafif baharatlı bir 'cupcake' ve yanında zengin kremalı velouté ve patates gevreği ile süslenmiş gövdeli bir tavuk dömi glas hayal edin. Bu, şefin mirasını vurgulamak için benimsediği hafif ve özgün yorum türüdür. Restoranın Modern Sanat Müzesi'ndeki konumu, deneyiminizi daha da unutulmaz kılıyor. Büyük pencereler ve muhteşem teras, İstanbul'un çatılarının ve güzel camilerinin harikulade manzarasını sunuyor. Neolokal gerçekten özel bir yer.

Rezervem olarak Neolokal'i bir kez daha tebrik ediyoruz. Neolokal Restoran'a rezervasyon yapmak için buraya tıklayın.

Güncel Blog Yazılarımız

Restoran rezervasyon sistemi ile rezervasyonlarınızı kolayca yönetin
Restoran rezervasyon sistemi ile rezervasyonlarınızı kolayca yönetin

Rezervem'in restoran rezervasyon sistemi ile neler yapılabilir, rezervasyon yönetimin faydaları nelerdir.

Fine Dining Restoranlarda Rezervasyon ve Misafir Davranışları Raporu 2022
Fine Dining Restoranlarda Rezervasyon ve Misafir Davranışları Raporu 2022

2022 geride kalırken, Rezervem'in restoran rezervasyon sisteminden restoranlarda misafir tercihleri ve rezervasyonlarla ilgili analizler de gün yüzüne çıktı. İşte Rezervem restoranlarında gerçekleşen rezervasyonlar ve misafir tercihlerine göre 2022 r...

Instagram'dan nasıl rezervasyon alınır?
Instagram'dan nasıl rezervasyon alınır?

Restoran rezervasyon sistemi ile bir pazarlama aracı olarak Instagram'ı çok daha verimli kullanmak mümkündür desek, restoranınızı büyütmek için bu eşsiz avantaja sahip olmak istemez misiniz? Cevabınızın olumlu olduğunu duyuyor gibiyiz. Gelin restoran...